+86-18862679789
Dom / Vijesti / Vijesti iz industrije / Kako odabrati proizvodnu liniju za nezapaljive ACP ekstruzije tipa A2

Kako odabrati proizvodnu liniju za nezapaljive ACP ekstruzije tipa A2

Tip ekstruzije Zero Water Absorb A2 Linija za proizvodnju nezapaljivih metalnih (aluminijskih) kompozitnih ploča: Kratak odgovor za proizvođače

Proizvođač ploča koji je promatrao pad čvrstoće na ljuštenje na seriji A2 ploča nakon sezone mokre dostave obično želi jednu stvar od sljedeće linije: jezgru koja ne upija vlagu. To je ideja iza Linija za proizvodnju nezapaljivih metalnih (aluminijskih) kompozitnih ploča tipa ekstruzije nulte apsorpcije vode A2 iz Zhangjiagang Hongyang Machinery Equipment Co., Ltd. Umjesto prešanja listova punjenih mineralima u vrućoj preši, linija kontinuirano istiskuje jezgru A2 kroz vijak, zatim je laminira između aluminijskih obloga.

Kratak odgovor za kupce je sljedeći. Linija zaslužuje detaljan pregled ako su vam prioriteti stabilnost vlage, kontinuirani učinak i interna kontrola jezgre. Proizvođač izvještava o gotovo nultom upijanju vode za svoju ekstrudiranu jezgru, u usporedbi s 3 do 7 posto za konvencionalne A2 jezgre. Također izvještava o brzinama ekstruzije iznad 3 m/min, pločama klasificiranim kao A2-s1,d0 prema GB 8624-2012 i EN 13501-1, te čvrstoći na ljuštenje od najmanje 120 N/mm.

Linija je opisana kao sustav punog lanca s tri moguća izlaza: gotovi A2 nezapaljivi aluminijski kompozitni paneli, A2 granule jezgre za tvornice koje već koriste opremu za ekstruziju i A2 rolne jezgre za proizvođače panela koji žele laminirati bez ekstrudiranja u kući. Proizvođač navodi učinak panela od 5000 četvornih metara dnevno. Ta je fleksibilnost važna jer kupac može ući u fazi koja odgovara trenutnim mogućnostima i kasnije se proširiti.

Ovaj je vodič napisan za vlasnike tvornica, inženjere pogona i upravitelje nabave koji uspoređuju proizvođača, dobavljača ili izvoznika proizvodne linije ekstruzije tipa A2. Evo što pokrivaju odjeljci u nastavku:

  • Zašto je upijanje vode tiha slaba točka konvencionalnih A2 jezgri
  • Kako supramolekularno spajanje omogućuje ekstruziju vijkom pri visokom mineralnom opterećenju
  • Kako se ekstruzija uspoređuje s proizvodnjom vrućim prešanjem u pogledu brzine i konzistencije
  • Tri izlaza linije i kojem kupcu svaki odgovara
  • Tehnički podaci, primjene, recikliranje i popis za procjenu dobavljača

Odaberite ovu vrstu linije kada su stabilnost vlage i kontinuirana proizvodnja važniji od ostanka na poznatom procesu vrućeg prešanja.

Zašto je nulta apsorpcija vode važna u A2 proizvodnoj liniji kompozitnih ploča od nezapaljivog metala (aluminij)

A2 ploče dobivaju svoju vatrootpornu učinkovitost od jezgre s vrlo visokim sadržajem minerala. Taj sadržaj minerala također čini mnoge konvencionalne A2 jezgre poroznima. Prema proizvođaču, ove jezgre upijaju otprilike 3 do 7 posto vlage, a upijanje se nastavlja sve dok je vlažnost visoka. Nakon što jezgra zadrži vodu, ljepljiva veza između jezgre i aluminijske kože može oslabiti, a proizvođač navodi gubitak snage ljuštenja od više od 20 posto nakon izlaganja vlazi.

Gdje se problem pojavljuje

Učinak je rijetko vidljiv u tvornici. Pojavljuje se kasnije, na mjestima koja kupac ne može lako kontrolirati. Paleta prelazi ocean u kontejneru koji se znoji na vrućini. Projektno skladište u blizini luke skladišti panele nekoliko tjedana prije ugradnje. Fasada u vlažnoj klimi suočava se s mjesecima vlažnog zraka prije nego što je brtvilo završeno. U svakom slučaju jezgra koja upija vodu može povećati težinu, omekšati vezu i povećati rizik od raslojavanja rubova.

Prijevoz dodaje tiši problem. Povećanje težine zbog vlage mijenja težinu pošiljke, a oštećene ploče od mokrog skladištenja mogu dovesti do odbijenih isporuka. Proizvođač navodi manji logistički gubitak kao praktičnu korist jezgre koja ne dobiva vlagu.

Tablica u nastavku uspoređuje brojke koje proizvođač daje za konvencionalne A2 jezgre i ekstrudirane jezgre. Čitajte to kao izjavu o namjeri dizajna koju bi kupci trebali potvrditi vlastitim testovima vlaženja.

Ponašanje A2 jezgri prema vlazi 0% 5% 10% 15% 20% 25% 3% Konv. nizak 7% Konv. visoka blizu 0% Ekstrudirano 20% Konvencionalan nikakav Ekstrudirano Apsorpcija vode jezgre Gubitak snage ljuštenja nakon vlage Konvencionalan A2 core Ekstrudirano A2 core

Sivi stupci prikazuju konvencionalne A2 jezgre na niskim i visokim granicama navedenog raspona apsorpcije od 3 do 7 posto, nakon čega slijedi prijavljeni gubitak čvrstoće na ljuštenje od više od 20 posto nakon izlaganja vlazi. Crveni stupci prikazuju ekstrudiranu jezgru pri gotovo nultoj apsorpciji bez prijavljenog gubitka od ljuštenja. Za proizvođača u vlažnom području, ova razlika može promijeniti koliko je marža potrebna u skladištu i planovima otpreme. Linija tipa ekstruzije izgrađena je oko ove nekretnine, tako da bi kupci koji je procjenjuju trebali tražiti podatke o vlažnosti koji odgovaraju njihovoj klimi i vrsti projekta.

Pitanja koja možete postaviti bilo kojem dobavljaču o vlazi

  • Kako se mjeri upijanje vode i pod kojim uvjetima vlažnosti i vremena?
  • Koja je čvrstoća na ljuštenje prije i poslije kondicioniranja, za istu nadogradnju ploče?
  • Kako se rezni rubovi štite na gradilištu?
  • Koje se smjernice za skladištenje primjenjuju prije instalacije?

Ponašanje jezgre prema vlažnosti faktor je kvalitete koji se pojavljuje nakon isporuke, stoga ga testirajte prije nego što se posvetite tehnologiji jezgre.

Kako supramolekularno spajanje podržava ekstruziju vijkom pri visokom mineralnom opterećenju

Ekstruzija vijkom je poznat proces za plastiku, ali ima praktičnu granicu: kada se udio punila popne vrlo visoko, talina postaje teška za obradu. A2 materijali punjeni mineralima su upravo u tom rangu. Proizvođač kaže da njegova vlastita tehnologija povezuje anorganske usporivače plamena s organskim polimerima na molekularnoj razini, što je ono što liniji omogućuje ekstrudiranje jezgri s najmanje 90 posto anorganskog sadržaja.

Zašto je poanta u visokom sadržaju minerala

Klasifikacija A2 postavlja stroga ograničenja o tome koliko zapaljivog materijala ploča može sadržavati i kako se ponaša u požaru. Jezgra s vrlo visokim anorganskim udjelom ima malo organskog materijala dostupnog za spaljivanje. Izazov je održati tu jezgru dovoljno fleksibilnom da se može obraditi i laminirati. Spajanje dviju faza je način na koji proizvođač to rješava.

Što govore podaci o granulama

Podatke o jezgri granula navodi proizvođač
Stavka Navedena vrijednost
Sastav Udio anorganskih tvari najmanje 90 posto
Otpornost na plamen Ocijenjeno A2
Obrada Ekstruzija s dva puža ili jednim vijkom
Dnevni učinak 200 tona preko 8 proizvodnih linija

Donji grafikon prikazuje navedeni sastav granula kao prsten za napredovanje. Olakšava uočavanje omjera i daje kupcima jednostavnu referencu tijekom tehničkih rasprava.

Sastav jezgre granula 90% anorganski sadržaj Anorganski usporivač plamena i punilo Najmanje 90 posto Organsko polimerno vezivo i procesnih aditiva Do 10 posto Sastav kako je navedeno u podacima o jezgri granula proizvođača.

Crveni luk predstavlja anorganski udio od najmanje 90 posto, a mali sivi dio prikazuje organsko vezivo i aditive. Budući da je anorganski udio tako visok, kontrola procesa na ekstruderu važnija je nego na konvencionalnim plastičnim linijama. Brzina dodavanja, brzina puža i profil temperature utječu na kvalitetu taline, a iskustvo dobavljača s ovim postavkama dio je onoga što kupac kupuje. Zatražite probni rad na vrsti granula koje namjeravate koristiti i pitajte kako kontrolni sustav bilježi moment zavrtnja i temperaturu taline.

Visok udio minerala daje vrijednost samo ako proces ekstruzije ostaje stabilan, stoga procijenite kontrolu procesa dobavljača, a ne samo recept.

Proizvodnja ekstruzijom tipa A2 naspram proizvodnje vrućim prešanjem: brzina i dosljednost

Većina A2 kompozitnih ploča na tržištu izrađuje se oblikovanjem jezgri punjenih mineralima u vrućoj preši i zatim lijepljenjem jezgre na kožu. Ta metoda je zrela, ali je proces stani i kreni. Put ekstruzije je neprekidan: granule ulaze u ekstruder, jezgra izlazi kao rola ili ploča, a dio za laminiranje ga povezuje s aluminijskim slojem ljepljivim filmom.

Proizvođač daje brzinu ekstruzije iznad 3 m/min, naspram ispod 2 m/min za konvencionalno oblikovanje vrućim prešanjem. Kontinuirani rad također podržava dosljednost šarže, jer se proces ne pokreće ponovno sa svakim ciklusom prešanja. Temperatura i debljina se uspostavljaju u stabilnom stanju, a operateri provode više vremena nadgledajući nego utovarujući.

Kako bi razlika u brzini bila konkretna, dijagram površine u nastavku pretvara dvije navedene brzine u duljinu jezgre proizvedene tijekom 8-satne smjene. Izračun koristi ograničenja brzine koje navodi proizvođač, tako da prikazuje minimalni izlaz ekstrudiranim u odnosu na maksimalni učinak vrućeg prešanja.

Kumulativna duljina jezgre tijekom 8-satne smjene 0 500 1000 1500 0 1 2 3 4 5 6 7 8 Sati neprekidnog trčanja Metri jezgre 1.440 m 960 m Ekstruzija pri 3 m/min Vruće prešanje pri 2 m/min Izračunato pri navedenim ograničenjima brzine; stvarni učinak ovisi o širini, vremenu zastoja i promjenama.

Pri 3 m/min, linija koja radi 8 sati proizvodi oko 1440 metara jezgre, dok proces vrućeg prešanja pri 2 m/min proizvodi oko 960 metara u istom vremenu. To je razlika od otprilike 480 metara po smjeni, ili otprilike upola više snage u navedenim granicama. U praksi oba procesa imaju zastoje, promjene i podešavanja širine, tako da će se stvarni brojevi razlikovati. Ipak, kupac koji planira opskrbu velikih fasadnih projekata može koristiti ovu aritmetiku za usporedbu koliko dodatnog kapaciteta proizvodna linija ekstruzijskog tipa A2 može dodati pogonu.

Konvencionalan A2 ACP compared with extruded A2, based on manufacturer data
Dimenzija Konvencionalan A2 ACP Ekstrudirano A2
Osnovni proces Jezgra punjena mineralima s oblikovanjem vrućim prešanjem Supramolekulsko spajanje s ekstruzijom vijkom
Apsorpcija vode 3 do 7 posto, nastavlja se u vlazi Blizu nule
Snaga ljuštenja nakon vlage Gubitak veći od 20 posto Nije prijavljen gubitak
Fleksibilnost jezgre Krhko, može puknuti kada se savije Dobro istezanje, savitljivo
Metoda lijepljenja Vruća preša s ljepljivom folijom Kontinuirana vruća laminacija s ljepljivim filmom
Brzina proizvodnje Ispod 2 m/min Iznad 3 m/min
Konzistentnost serije Primjetna varijacija Visoka postojanost u kontinuiranom radu
Mogućnost recikliranja teško Dizajniran za ponovnu upotrebu ostataka
Transportni gubitak Debljanje i oštećenja od vlage Manji gubitak, nema povećanja vlage

Osnovna fleksibilnost zaslužuje vlastitu bilješku. Krhka jezgra može puknuti kada se ploče usmjeravaju i savijaju za fasadne kasete. Jezgru s boljim istezanjem lakše je proizvesti, što smanjuje ponovni rad u radionici proizvođača. Tu nizvodnu korist lako je zanemariti kada se oprema uspoređuje samo na propusnost.

Kontinuirana ekstruzija mijenja i brzinu i konzistentnost, stoga usporedite linije na izlazu po smjeni i varijaciji serije zajedno.

Što proizvodna linija ekstruzije tipa A2 proizvodi: ploče, granule i jezgre

Hongyang opisuje liniju kao sustav punog lanca od granula do gotovih ploča. Praktično značenje je da tri različita proizvoda mogu izaći iz iste tehnologije, a kupac može odlučiti koji od njih odgovara poslu.

A2 nezapaljive aluminijske kompozitne ploče

Gotova ploča koristi ekstrudiranu A2 anorgansku jezgru između metalnih obloga. Proizvođač navodi kapacitet od 5000 četvornih metara dnevno i navodi certifikacijske reference prema EN 13501-1, GB 8624-2012, BS 476 i ASTM E84. Ovo je put za proizvođača koji želi voditi cijeli proces pod jednim krovom.

A2 nezapaljive granule jezgre

Granule su sirovi oblik jezgre. Napravljene su za proizvođače koji već imaju ekstruzijske linije i žele proizvoditi A2 jezgre na opremi koju posjeduju. Proizvođač navodi proizvodnju granula od 200 tona dnevno na 8 proizvodnih linija.

A2 nezapaljive rolne jezgre

Valjci s jezgrom su kontinuirano ekstrudirana jezgra na valjku, spremna za vruću laminaciju s metalnim oblogama. Namijenjeni su proizvođačima kompozitnih ploča koji žele preskočiti vlastitu ekstruziju. Navedeni učinak je 50 tona dnevno s jedne proizvodne linije, a role se mogu koristiti i u drugim sendvič strukturama koje trebaju negorivu jezgru.

Tri izlaza linije i svakom kupcu odgovara
Izlaz obrazac Navedeni kapacitet Prikladno za
A2 kompozitna ploča Gotova ploča debljine 2 do 6 mm 5000 četvornih metara dnevno Proizvođači koji traže kompletnu liniju
Granule jezgre Granule spremne za ekstruziju 200 tona dnevno, 8 linija Tvornice s postojećim ekstruzijskim linijama
Rolice s jezgrom Kontinuirana jezgra na roli 50 tona dnevno, 1 linija Proizvođači ploča koji samo laminatiraju

Tvrtka kaže da kupci mogu kupiti bilo koji međuproizvod prema potrebi. Ovo je korisno za proizvođače koji žele započeti s valjcima s jezgrom kako bi testirali tržište, a zatim dodati kapacitet granulata i ekstruzije kada količine to opravdavaju.

Počnite od faze u kojoj je vaša tvornica najjača i dodajte uzvodni kapacitet kako potražnja raste.

O Zhangjiagang Hongyang Machinery Equipment Co., Ltd.

Zhangjiagang Hongyang Machinery Equipment Co., Ltd. nacionalno je poduzeće specijalizirano za istraživanje i razvoj i proizvodnju inteligentne opreme za metalne kompozitne materijale, pružajući sustavna rješenja za globalnu industriju građevinskih materijala. Kao jedinica za izradu standarda o nezapaljivim metalnim kompozitnim pločama za arhitektonsko uređenje i stalni član vijeća Metal Branch of China Building Materials Federation, temeljni proizvodi tvrtke obuhvaćaju tri glavna tehnološka sustava: linije za proizvodnju vatrootpornih aluminijskih kompozitnih ploča, stroj za izradu aluminijskih saćastih jezgri i proizvodne linije za metalne kompozitne ploče s aluminijskom saćastom jezgrom i višenamjenske prilagođene linije za proizvodnju metalnih kompozitnih ploča. Oni pokrivaju 12 kategorija vrhunskih proizvodnih linija, uključujući vatrootporne materijale razreda A2/B1, 3D metalne kompozitne ploče s aluminijskom jezgrom i proizvode serije aluminijskih saća.

Uz potporu Suzhou Engineering Technology Research Center i Jiangsu Provincial Graduate Workstation, tvrtka je izgradila tri tehnološke platforme: preciznu kontrolu prijenosa, inteligentne procesne sustave i modularni dizajn. Njegova oprema izvezena je u 45 zemalja i regija, uključujući Europu, Sjedinjene Države, Bliski istok i Aziju-Pacifik, a opsluživala je 14 od 20 najboljih svjetskih proizvođača metalnih kompozitnih materijala. Tvrtka posjeduje ISO 9001 certifikat sustava upravljanja kvalitetom i CE certifikat, nudi 48-satni globalni hitni odgovor i izvješćuje o ciklusima puštanja u rad koji su oko 30 posto kraći od industrijskog standarda. Posjeduje 70 temeljnih patenata.

Profil tvrtke na prvi pogled
Stavka Detalj
Kategorije proizvoda 12 kategorija vrhunskih proizvodnih linija
Izvozni doseg 45 zemalja i regija
Osnovni patenti 70
Potvrda kvalitete ISO 9001 i CE
Odgovor servisa 48-satni globalni hitni odgovor

Kao proizvođač i izvoznik A2 proizvodne linije s izravnom ekstruzijom u tvornici, tvrtka podržava veleprodajnu nabavu, prilagodbu OEM projekta i dugoročnu uslugu. Posjedovanje procesa od jezgre granula do gotovih ploča omogućuje jednom partneru da se bavi dizajnom, opskrbom i obukom.

Proizvođač koji interno kontrolira granule, valjke jezgre i gotove ploče može podržati kupce u svakoj fazi linijskog projekta.

Tehnički podaci koje treba provjeriti prije odabira A2 linije za proizvodnju nezapaljivih metalnih (aluminijskih) kompozitnih ploča

Tehnički podaci govore kupcima što ploča treba postići i što će njihov tim za kvalitetu morati provjeriti. Proizvođač objavljuje sljedeće vrijednosti za svoju ploču ekstruzije tipa A2, prijavljene kao testni podaci treće strane prema navedenim standardima.

Svojstva panela objavio je proizvođač
Vlasništvo Standardno Vrijednost
Ukupna debljina GB/T 17748-2008 2, 3, 4, 5 ili 6 mm
Debljina aluminijske opne GB/T 17748-2008 0,2, 0,3, 0,4 ili 0,5 mm
Širina Nije navedeno Do 2000 mm, prilagodljivo
Klasifikacija požara GB 8624-2012 A2-s1,d0
Klasifikacija požara EN 13501-1 A2-s1,d0
Klasifikacija požara BS 476, dijelovi 6 i 7 Klasa 0 i Klasa 1
Površinsko gorenje ASTM E84 Klasa 1, širenje plamena 25 ili manje, razvijeni dim 50 ili manje
Fasadni požar punog razmjera NFPA 285 Evidentirano kao propusnica
Snaga ljuštenja GB/T 17748 Najmanje 120 N/mm
Čvrstoća na savijanje GB/T 17748 Najmanje 150 MPa
Premaz za lice Nije navedeno PVDF, PE ili prilagođeni

Kako čitati klasifikacije požara

U A2-s1,d0, dio A2 označava ograničeni doprinos požaru, dio s1 označava nisku proizvodnju dima, a d0 označava odsustvo plamenih kapljica u testu. BS 476 Klasa 0 i Klasa 1 su reference koje se koriste na nekoliko tržišta koja su naslijedila britanske standarde, a ASTM E84 je ispitivanje površine koje se široko koristi u Sjevernoj Americi. NFPA 285 je sveobuhvatni test fasade koji provjerava kako se ponaša zidni sklop, a ne samo sama ploča.

Što potvrditi s dobavljačem

  • Da izvješća o ispitivanju pokrivaju istu debljinu, kožu i premaz kao i vaš planirani proizvod
  • Koji je ispitni laboratorij izdao pojedino izvješće i pod kojim datumom
  • Odnosi li se rezultat montaže fasade na vaš dizajn zida ili samo na testiranu nadogradnju
  • Kako tvornica bilježi čvrstoću na ljuštenje i čvrstoću na savijanje tijekom proizvodnje

Rezultati ispitivanja požara odnose se na konfiguraciju koja je testirana. Promjena debljine kože, premaza ili ljepljivog filma može biti važna za neke testove, tako da bi kupci trebali uskladiti popis izvješća s željenim asortimanom proizvoda na početku projekta.

Uskladite svako izvješće s točnom strukturom panela koju planirate prodati prije nego se oslonite na klasifikaciju u natječaju.

Scenariji primjene za ekstrudirane A2 nezapaljive kompozitne ploče

Proizvođač navodi pet scenarija za panele izrađene na ovoj liniji. Svaki od njih povezuje se s drugom brigom kupaca i svaki utječe na to kako proizvođač planira svoje prodajne napore.

Fasade visokih zgrada

Projekti visokih zgrada često zahtijevaju materijale sa strogom vatrootpornošću, a izvođači traže klasifikacije kao što su A2-s1,d0. Proizvođač panela koji opslužuje ovaj segment ima koristi od potpune dokumentacije i dosljednih serija, jer za jedan projekt može biti potrebno više tisuća četvornih metara isporučenih tijekom mjeseci.

Komercijalne zgrade, hoteli, bolnice i obrazovne ustanove

Ove vrste zgrada nose visoku popunjenost i stroga pravila za evakuaciju, tako da se često propisuje nezapaljiva obloga. U vlažnim regijama ili obalnim mjestima, jezgra koja ne upija vlagu pomaže u dugotrajnom izgledu i vezivanju ploče.

Projekti obnove

Mnogi projekti obnove slijede ažurirane zahtjeve zaštite od požara i zamjenjuju stare obloge. Ploče s dobrom savitljivošću lakše je proizvesti u prilagođene oblike za uvjete naknadne ugradnje, što može pomoći instalaterima kada dimenzije nisu ujednačene.

Izvozno orijentirani proizvođači

Proizvođači koji prodaju u nekoliko regija trebaju ploče koje mogu zadovoljiti različite sustave klasifikacije. Proizvođač navodi reference testova iz Kine, Europske unije, Ujedinjenog Kraljevstva i Sjedinjenih Država, što podržava razgovore s kupcima na tim tržištima. Svako tržište ipak treba provjeriti za lokalna pravila o odobrenju.

Veliki građevinski projekti

Za velike projekte potrebna je stalna opskrba. Kontinuirana ekstruzija i okomito integrirani lanac pomažu tvornici u planiranju vremena isporuke, jer ključni materijali dolaze iz istog izvora, a proces ne ovisi o ciklusima šaržnog prešanja.

Uskladite prednosti ploče sa scenarijem: stabilnost vlage za vlažna mjesta, dosljednost za velike projekte i dokumentirana klasifikacija za izvoz.

Razmatranja recikliranja i logistike za proizvodnu liniju tipa ekstruzije A2

Rukovanje materijalom dio je svake odluke o proizvodnoj liniji i utječe na način na koji tvornica upravlja otpadom i otpremom. Proizvođač navodi da se ostaci proizvodnje mogu preraditi i ponovno upotrijebiti u ekstruziji jezgre. Ovo zatvara petlju za koju se kaže da konvencionalne vruće prešane jezgre otežavaju, budući da je prešane jezgre s puno minerala teško ponovno obraditi.

Proizvođač također napominje da otpad od instalacije na mjestu kupca ima vrijednost recikliranja. Za proizvođača koji reže ploče u kasete, otpaci su stvarni dio toka materijala, a dogovor o vraćanju ili ponovnoj uporabi može smanjiti količine otpada. Praktični opseg ovoga ovisi o sustavima prikupljanja i lokalnim pravilima, tako da kupci trebaju razgovarati o dogovorima izravno s dobavljačem.

Pitanja koja vrijedi postaviti

  • Koji se udio ostataka može vratiti u ekstruder prije nego što to utječe na kvalitetu?
  • Treba li prerađeni materijal posebno rukovati ili testirati prije ponovne uporabe?
  • Kako bi metalni omotač trebao biti odvojen od jezgre tijekom recikliranja?
  • Koje se pakiranje preporučuje za izvozne pošiljke?

S logističke strane, jezgra koja ne upija vlagu izbjegava promjene težine i štete koje mokro skladištenje može prouzročiti. To čini dokumentaciju za otpremu jednostavnijom i može smanjiti sporove pri isporuci. Ovo su pogodnosti koje se rijetko pojavljuju na podatkovnoj tablici, ali se pojavljuju u svakodnevnim operacijama.

Zatražite jasnu proceduru ponovne upotrebe otpadaka, jer prednosti recikliranja ovise o detaljima procesa, a ne samo o svojstvima materijala.

Usporedba ekstrudiranog A2 s konvencionalnim opcijama: Matrica odluka

Tehnološke odluke lakše su kada su kompromisi vidljivi. Donja matrica grupira šest faktora koje kupci obično uzimaju u obzir kada uspoređuju konvencionalnu A2 proizvodnju vrućim prešanjem s ekstruzijskom linijom. Kao izvor koristi vlastitu usporedbu proizvođača i dodaje jedan faktor gdje konvencionalni pristup ima prednost.

Matrica kvalitativne usporedbe Konvencionalan A2 ploča za vruće prešanje Vrsta ekstruzije A2 ploča vlaga stabilnost Niska visoko Proizvodnja brzina Umjereno visoko Serija dosljednost Varijabilna visoko Jezgra fleksibilnost Krhak dobro Mogućnost recikliranja ograničeno Dizajnirano za ponovnu upotrebu Rekord na tržištu Osnovan Novije Tamnija crvena označava jaču ocjenu. Na temelju usporedbe proizvođača, a ne laboratorijskih podataka.

Proizvodnja ekstruzije tipa A2 ima više rezultate za stabilnost na vlagu, brzinu, konzistenciju, fleksibilnost i mogućnost recikliranja, prema usporedbi proizvođača. Konvencionalna proizvodnja vrućim prešanjem ima prednost na tržišnoj evidenciji, jer se koristi dulje i mnogi proizvođači su s njom upoznati. Kupac bi trebao odvagnuti te faktore u odnosu na lokalne uvjete. Na vlažnom tržištu s velikim narudžbama fasada, prvih pet redova može imati veću težinu od familijarnosti. Na tržištu gdje se proizvođači opiru novim materijalima, prodajni napori za noviju jezgru možda će trebati dodatnu podršku, uključujući materijal za obuku i uzorke ploča.

Razumno je tražiti od dobavljača referentne kupce, uzorke panela i posjet proizvodnoj liniji. Gledanje procesa u tijeku daje više informacija nego bilo koja tablica, a vašim inženjerima omogućuje provjeru detalja kao što su kvaliteta rubova i ravnost površine.

Shvatite matricu kao početnu točku i zamijenite ocjene vlastitima nakon posjeta tvornici i testiranja uzorka.

Procjena dobavljača, puštanje u rad i podrška nakon prodaje

Proizvodna linija stvara vrijednost samo kada postigne stabilnu proizvodnju. Hongyang nudi projektne usluge, usluge na daljinu i usluge na licu mjesta, te nudi 48-satni globalni hitni odgovor. Tvrtka također izvještava o ciklusima puštanja u rad oko 30 posto kraćim od industrijskih standarda i posjeduje 70 temeljnih patenata, certifikat ISO 9001 i certifikat CE. Ovo su korisne referentne točke, a kupci bi trebali potvrditi kako se primjenjuju na vlastiti projekt.

Popis za praktičnu procjenu

  1. Definirajte proizvod koji planirate prvo prodati: ploče, role ili mix.
  2. Potvrdite ciljnu klasifikaciju i tržišta na kojima će se ploče prodavati.
  3. Zatražite izvješća o ispitivanju koja odgovaraju vašoj predviđenoj debljini, koži i premazu.
  4. Zatražite podatke o kondicioniranju vlage i rezultate čvrstoće na ljuštenje.
  5. Pregledajte kontrolu procesa ekstrudera, uključujući zakretni moment vijka i bilježenje temperature taline.
  6. Pojasnite opskrbu sirovinama: granule, valjci jezgre ili interno miješanje.
  7. Pismeno dogovorite obuku, prekretnice puštanja u rad i testove prihvaćanja.
  8. Potvrdite dogovore daljinske podrške i planiranje rezervnih dijelova.
Uobičajeni projektni rizici i načini njihovog smanjenja
Rizik Kako to izgleda Kako ga smanjiti
Neusklađena izvješća o ispitivanju Klasifikacija ne obuhvaća prodani proizvod Uskladite svako izvješće s točnom strukturom panela
Nestabilnost ekstrudera Varijabilna core thickness or density Pregledajte kontrolu procesa i pokrenite probne serije
vlaga exposure in transit Debljanje ili problemi s vezom po dolasku Zatražite podatke o kondicioniranju i savjet o pakiranju
Sporo povećanje Izlaz grows slowly after installation Dogovorite prekretnice i planove obuke u ugovoru
Nejasan put sirovine Kašnjenja u isporuci granula ili koluta Rano odlučite između kupnje međuproizvoda ili njihove proizvodnje

Mnoge od ovih rizika jeftinije je riješiti u fazi planiranja, kada je konfiguracija još uvijek fleksibilna. Rano dokumentiranje očekivanja također olakšava usporedbu dobavljača pod jednakim uvjetima.

Dogovorite specifikacije, dokaze o ispitivanju i ključne korake puštanja u rad u pisanom obliku prije isporuke opreme.

Istražite više na web stranici Hongyang

Čitatelji koji žele pogledati određene strojeve, povezane linije ili usluge mogu koristiti stranice u nastavku. Svaki link otvara stranicu na službenoj stranici proizvođača.

Odabir proizvodne linije tipa ekstruzije A2 odluka je o materijalnoj tehnologiji jednako kao io strojevima. Dobavljač koji objašnjava svoj temeljni proces, dijeli reference testova i nudi strukturiranu podršku pri puštanju u pogon daje kupcima informacije koje su im potrebne za usporedbu opcija s povjerenjem.

Započnite sa svojim ciljanim tržištem i specifikacijom ploče, a zatim donesite pisani popis zahtjeva na prvi tehnički sastanak.

Često postavljana pitanja o liniji za proizvodnju nezapaljivih kompozitnih ploča ekstruzije tipa A2

P1. Što je proizvodna linija za kompozitne ploče od nezapaljivog metala (aluminij) tipa ekstruzije bez apsorpcije vode A2?

A1. To je proizvodni sustav koji istiskuje A2 nezapaljivu jezgru kroz vijak i laminira je između aluminijskih obloga. Proizvođač ga opisuje kao liniju punog lanca koja može proizvoditi granule za jezgre, role za jezgre i gotove ploče.

Q2. Što znači nula apsorpcije vode za A2 ploče?

A2. Odnosi se na jezgru koja prima vrlo malo vlage. Proizvođač navodi gotovo nultu apsorpciju za svoju ekstrudiranu jezgru, u usporedbi s 3 do 7 posto za konvencionalne A2 jezgre, i ne izvješćuje o gubitku čvrstoće na ljuštenje nakon izlaganja vlazi. Kupci bi to trebali potvrditi vlastitim testovima kondicioniranja.

Q3. Koje su klasifikacije požara navedene za ploču?

A3. Objavljeni podaci navode A2-s1,d0 prema GB 8624-2012 i EN 13501-1, Klasu 0 i Klasu 1 prema BS 476 dijelovi 6 i 7, Klasu 1 prema ASTM E84 i zabilježeni prolaz prema NFPA 285. Provjerite odgovara li svako izvješće nadogradnji ploče koju planirate prodati.

Q4. Koliko je brza ekstruzija u usporedbi s proizvodnjom vrućim prešanjem?

A4. Proizvođač navodi brzinu ekstruzije iznad 3 m/min, u usporedbi s ispod 2 m/min za konvencionalno oblikovanje vrućim prešanjem. Tijekom smjene od 8 sati to je oko 1440 metara u odnosu na 960 metara na navedenim granicama, prije zastoja i promjena.

P5. Mogu li kupiti granule ili rolice s jezgrom umjesto cijele linije?

A5. Da. Proizvođač navodi granule za jezgru A2 za tvornice s postojećim linijama za ekstruziju i role za jezgru A2 za proizvođače ploča koji samo laminiraju. Navedeni kapaciteti su 200 tona po danu za granule na 8 linija i 50 tona po danu za valjke jezgre iz jedne linije.

P6. Koje veličine ploča podržava linija?

A6. Objavljene vrijednosti navode ukupnu debljinu od 2 do 6 mm, debljinu aluminijske opne od 0,2 do 0,5 mm i širinu do 2000 mm, s mogućnošću prilagođavanja. Lični premazi uključuju PVDF, PE i prilagođene opcije.

P7. Kakvu podršku Hongyang pruža nakon isporuke?

A7. Tvrtka nudi projektne usluge, usluge na daljinu i usluge na licu mjesta, s 48-satnim globalnim hitnim odgovorom. Također izvještava o ciklusima puštanja u pogon koji su oko 30 posto kraći od industrijskog standarda.

Vijesti